Hotel i Restauracja "Dworek 1885"

W centrum Ostrzeszowa

W centrum Ostrzeszowa znajduje się park, a w nim ceglane serce tego miasta, które z łatwością łączy w sobie tradycję i nowoczesność współczesnych czasów. Hotel Restauracja Dworek upiększa życie ostrzeszowian, ich gości i turystów już od wielu lat. Jest to miejsce, w którym czujemy się jak w domu, jednak dba się o nas jak o długo wyczekiwanych gości. Przekraczamy próg Dworku po raz pierwszy, zostajemy powitani jak stali bywalcy. Czekają na nas elegancko zastawione stoły, świeże kwiaty, gustowne wnętrze dające poczucie luksusu. Nie czujemy się jednak obco. Profesjonalna obsługa traktuje nas jak członka rodziny, którego pragnie ugościć na domowym, wykwintnym obiedzie. Szef kuchni, podobnie jak głowa rodziny, dba o to, abyśmy nie chcieli wstawać od stołu. I rzeczywiście, nie chcemy...

Po sycącym posiłku...

Relaks, wypoczynek i odprężenie

Możecie Państwo udać się do ogrodu, podziwiać oczko wodne z uroczego mostku lub położyć się na leżaku i słuchać śpiewu ptaków. Zupełnie jak w domu. Kto nie chciałby w takim miejscu zorganizować przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej, wesela, spotkania biznesowo - integracyjnego czy wieczoru panieńskiego?

Historia obiektu

Przedwojenne korzenie

Historia obiektu Hotel i Restauracja "Dworek 1885" sięga, jak można wywnioskować z nazwy, dziewiętnastego wieku. Dworek powstał w 1885 roku, służąc celom mieszkaniowym i był własnością Teodora Raczyńskiego, a następnie został nabyty przez Edwarda Hulewicza, który był znany ze swej szerokiej działalności charytatywnej w Ostrzeszowie i okolicach.


W 1919 roku dworek przeszedł w ręce Sylwestra Hęćki, nauczyciela i pierwszego powojennego inspektora szkolnego. Kilka lat po zakończeniu II wojny światowej, obiekt został jednak przejęty przez zarząd Państwowych Gospodarstw Rolnych. PGR umieścił w budynku biura oraz mieszkania pracownicze. W kolejnych latach obiekt został przeznaczony na mieszkania komunalne. 

Nadeszła zmiana ustrojowa i w 1997 roku dworek zostaje zakupiony od rodziny Hęćków przez osoby fizyczne, które stworzyły spółkę prawa handlowego. Nastąpiła renowacja oraz rozbudowa obiektu z przeznaczeniem na restaurację oraz hotel.

Od tego czasu Hotel i Restauracja Dworek 1885 prężnie się rozwija, niezmiennie oferując przy tym swoim Gościom komfortowy nocleg, pyszne posiłki oraz dodatkowe atrakcje i udogodnienia. Dzięki bogatej ofercie pobytowej, a także rozlicznym uroczystościom, takim jak przyjęcia weselne, komunijne czy firmowe imprezy integracyjne, adres ul. Kaliska 7/9 jest znany nie tylko w Ostrzeszowie.

Dworek 1885

Hotel i Restauracja

ul. Kaliska 7/9
63-500 Ostrzeszów

recepcja@dworek1885.pl
+48 62 730 95 50

  Dworek 1885
 
  /