Atrakcje dla firm

W wolnym czasie

Atrakcje, które czekają na Was, Waszych partnerów biznesowych lub Waszych pracowników podczas pobytu w Hotel i Restauracja "Dworek 1885" jest wiele. Wewnątrz naszego obiektu znajdziecie stół bilardowy oraz stół do piłkarzyków. To świetny sposób na relaks z kolegami po części obowiązkowej firmowego wyjazdu czy konferencji. Zrelaksować się można również przy szklaneczce whisky czy kuflu zimnego piwa w hotelowym barze.

Hotel i Restauracja "Dworek 1885" oferuje również wiele atrakcji poza obiektem.

Punktu ładowania

samochodów elektrycznych

Na terenie parkingu znajduje się punkt ładowania samochodów elektrycznych. Jest dostępny całą dobę dla naszych gości, jak również dla wszystkich tych, którzy chcieliby podładować swoje samochody podczas podróży.

Aby skorzystać ze stacji ładowania pojazdów należy zgłosić tę czynność w recepcji hotelowej.

Koszt takiej usługi to 70 zł / ładowanie.

Podczas ładowania samochodu możecie skorzystać z posiłku lub napić się pysznej kawy w naszej restauracji. Zachęcamy również do pozostania u nas na dłużej, dysponujemy pokojami 1-osobowymi, 2-osobowymi oraz apartamentami dla rodzin.

Dane techniczne stacji ładującej: Ładowarka samochodowa Pulsar WBPL 22 kW

Zapraszamy i zachęcamy do wspierania elektromobilności!

Punktu ładowania

samochodów elektrycznych
Czytaj więcej

Wzgórza Ostrzeszowskie

Wzgórza Twardogórskie i Ostrzeszowskie stanowią przedłużenie Wzgórz Trzebnickich na wschód, oddzielone od niego Bramą Malerzowską. Najwyższymi wzniesieniami są tu Kobyla Góra (284 m n. p. m. Wzgórza Ostrzeszowskie) oraz Zbójnik (272 m n. p. m. Wzgórza Twardogórskie)

Wzgórza Ostrzeszowskie

Czytaj więcej

Klasztor pobernardyński,

Wzniesiony na wzgórzu już w XVII wieku. Założenie klasztoru z kościołem pw. św. Michała Archanioła dla zakonu bernardynów uchwalił zjazd szlachty wieluńskiej w 1629 roku. W czasie najazdu szwedzkiego kościół i klasztor zostały ograbione i spalone, jednak w latach 1680–1740 świątynię odbudowano. Wewnątrz budynku można podziwiać herby rodów, będących fundatorami klasztoru oraz kościoła: Psarskich, Leszczyńskich, Siewierskich, Krakowskich, Kraśnickich i Wężyków, rzeźby upamiętniające Rafała i Jana Leszczyńskich, a także polichromię późnobarokową, wykonaną w 1740 przez Antoniego Ignacego Linkego. Obecnie klasztor jest zajmowany przez siostry Nazaretanki.

Klasztor pobernardyński,

Czytaj więcej

Muzeum regionalne

Znajduję się w nim mnóstwo wystaw fotograficznych, galerii itp. Dzięki temu można poznać kulturę i historię Ostrzeszowa.

Muzeum regionalne

Czytaj więcej

Kościół pw. św. Mikołaja

Drewniany Kościół z 1758 roku, którego najważniejszymi elementami wystroju są umieszczone w barokowych ołtarzach rzeźby późnogotyckie, powstałe w początkach XVI wieku.

Kościół pw. św. Mikołaja

Czytaj więcej

Rynek

W centrum Ostrzeszowa znajduje się mały ryneczek, z usytuowanym centralnie ratuszem z 1840 roku, w którym mieści się Muzeum Regionalne. Wokół można podziwiać malownicze kamienice. 

Rynek

Czytaj więcej

Baszta Kazimierzowska

Spacer po mieście proponujemy rozpocząć od ruin zamku starościńskiego. Podobno dawno temu, w miejscu, gdzie dzisiaj stoi baszta zamku, znajdowała się karczma, do której zawitał podróżujący po Wielkopolsce książę. Właśnie tutaj ostrzeżono go przed grasującymi w okolicy rozbójnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia książę kazał pobudować zamek, kościół i gród, i nazwać go OSTRZEŻÓW (według źródeł historycznych nazwa miasta pochodzi od nazwiska Ostrzesz). Początek budowy zamku jako elementu fortyfikacyjnego przyjmuje się I połowę XIV wieku, kiedy to Kazimierz Wielki rozpoczął potężne przedsięwzięcie, aby wzmocnić ochronę granic Polski. Wybudowany na sztucznie usypanym wzniesieniu zamek obronny był siedzibą starosty ostrzeszowskiego. Zburzony został w czasie najazdu szwedzkiego, pomimo że częściowo go odbudowano i do końca XVIII wieku był siedzibą sądu, nigdy już nie wrócił do dawnej świetności.

Baszta Kazimierzowska

Czytaj więcej

Kort tenisowy

do użytku Gości

Na fanów tenisa czeka oświetlony kort tenisowy, który dostarczy wielu sportowych wzruszeń.

Kort tenisowy

do użytku Gości
Czytaj więcej

Zadbany piękny ogród

z oczkiem wodnym

Dla osób szukających po prostu błogiego relaksu, w ogrodzie przy oczku wodnym przygotowane zostały huśtawki oraz leżaki.

Zadbany piękny ogród

z oczkiem wodnym
Czytaj więcej

Wycieczki rowerowe

ponad 200 km tras

Ostrzeszów to miejsce, gdzie każdy coś znajdzie dla siebie. Malownicze wzgórza, czy ciekawe trasy rowerowe dla zawodowców jak i na wypad z dziećmi. Trasy są oznakowane i przygotowane na różne warunki atmosferyczne. Poniżej odwołanie do tras rowerowych i pieszych.

Wycieczki rowerowe

ponad 200 km tras
Czytaj więcej

Spływy kajakowe

A może czas na przygodę z kajakami? Nie ma to jak chwila wytchnienia, bliski kontakt z naturą, wyzwania oraz dobra zabawa. Taką zabawę możemy zaproponować w Grabowie nad Prosną. Atrakcja jest przeznaczona dla par, które mają ochotę na romantyczny wypad we dwoje, jak i dla grup zorganizowanych. 

Aby skorzystać z bogatej oferty ośrodka, należy wcześniej zarezerwować miejsca:

http://www.kajaki.osk-tarchalski.pl

Spływy kajakowe

Czytaj więcej

Jazda konna

Dla miłośników jazdy konnej i tych, którzy są ciekawi nowych wrażeń, możemy zaproponować wyjazd w malowniczy teren rekreacyjny do Ośrodka jeździeckiego Atena, który znajduje się na obrzeżach miasta.

Zapisu na kurs jazdy konnej może dokonać wchodząc w podany link:

http://jazdakonna-atena.pl

Jazda konna

Czytaj więcej

Pub

Miejsce spotkań w dobrym stylu.

Pub

Czytaj więcej

Apetyczna kuchnia

Nasza restauracja to doskonałe miejsce na rodzinny obiad, biznesowy lunch czy niedzielną kawę z pysznym deserem. Natomiast nasze bufety śniadaniowe to doskonałe rozpoczęcie dnia i przepis na znakomity nastrój. Jeśli będziecie nawet tylko przejazdem w pięknym Ostrzeszowie, to zajrzyjcie do restauracji w Hotelu Dworek – będziecie zachwyceni!

Apetyczna kuchnia

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

wspólnie wybierzemy najlepszą przestrzeń na twój event

Dworek 1885

Hotel i Restauracja

ul. Kaliska 7/9
63-500 Ostrzeszów

recepcja@dworek1885.pl
+48 62 730 95 50

  Dworek 1885
 
  /