Atrakcje i udogodnienia w hotelu

Przepyszna kuchnia, wygodne i przytulne pokoje oraz doskonała obsługa to za mało? W takim przypadku mamy dla Was dodatkowe udogodnienia i atrakcje, które uczynią Wasz pobyt w Ostrzeszowie jeszcze lepszym!

Zacznijmy od wnętrz – czekają tu na Was stół bilardowy oraz piłkarzyki. Wprawdzie są to rozrywki znane już od wielu lat, ale niezmiennie dostarczają uczestnikom dobrej zabawy i relaksu. To doskonały sposób na spędzenie wolnego wieczoru, przedpołudnia czy choćby przerwy w intensywnym szkoleniu. Kolejną atrakcją jest bar, w którym można się zrelaksować przy ulubionym drinku, porozmawiać z kolegami i zapomnieć o rzeczywistości za (barowym) oknem.


A na zewnątrz...

Nawet w przypadku pięknych wnętrz, takich jak Hotel i Restauracja "Dworek 1885", wypada jednak czasami wyjść na zewnątrz. Można udać się na pieszy spacer po uroczym Ostrzeszowie – w naszej recepcji dostępne są dla Was informatory turystyczne z planem miasta. Można przy tym dodatkowo skorzystać z kijków Nordic walking, które udostępniamy Gościom.

Istnieje również możliwość wypożyczenia rowerów w hotelu, a dzięki zaznaczonym w przewodniku trasom rowerowym będziecie mogli poznać piękne tereny Ostrzeszowa i okolic. Na fanów tenisa czeka oświetlony kort tenisowy, który dostarczy wielu sportowych wzruszeń, natomiast dla osób szukających po prostu błogiego relaksu, w ogrodzie przy oczku wodnym przygotowane zostały huśtawki oraz leżaki.

Hotel i Restauracja "Dworek 1885" nie zapomina również o osobach, które przyjeżdżają na pobyt w Ostrzeszowie ze swoimi pupilami – nasz obiekt jest przyjazny zwierzętom i oferuje w tym względzie dodatkowe udogodnienia. 

Zależy nam na Waszym kompletnym wypoczynku – jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, prośby i komentarze. Zapraszamy do kontaktu i zapraszamy do Ostrzeszowa!

Kort tenisowy

do użytku Gości

Na fanów tenisa czeka oświetlony kort tenisowy, który dostarczy wielu sportowych wzruszeń.

Kort tenisowy

do użytku Gości
Czytaj więcej

Zadbany piękny ogród

z oczkiem wodnym

Dla osób szukających po prostu błogiego relaksu, w ogrodzie przy oczku wodnym przygotowane zostały huśtawki oraz leżaki.

Zadbany piękny ogród

z oczkiem wodnym
Czytaj więcej

Wycieczki rowerowe

ponad 200 km tras

Ostrzeszów to miejsce, gdzie każdy coś znajdzie dla siebie. Malownicze wzgórza, czy ciekawe trasy rowerowe dla zawodowców jak i na wypad z dziećmi. Trasy są oznakowane i przygotowane na różne warunki atmosferyczne. Poniżej odwołanie do tras rowerowych i pieszych.

Wycieczki rowerowe

ponad 200 km tras
Czytaj więcej

Pub

Miejsce spotkań w dobrym stylu.

Pub

Czytaj więcej

Apetyczna kuchnia

Nasza restauracja to doskonałe miejsce na rodzinny obiad, biznesowy lunch czy niedzielną kawę z pysznym deserem. Natomiast nasze bufety śniadaniowe to doskonałe rozpoczęcie dnia i przepis na znakomity nastrój. Jeśli będziecie nawet tylko przejazdem w pięknym Ostrzeszowie, to zajrzyjcie do restauracji w Hotelu Dworek – będziecie zachwyceni!

Apetyczna kuchnia

Czytaj więcej

Atrakcje Ostrzeszowa i okolic

Ostrzeszów to małe, urocze miasto w województwie wielkopolskim. Swoje miejsce do życia znalazło tutaj kilkanaście tysięcy mieszkańców, miasto oferuje jednak gościnę i atrakcje również osobom z zewnątrz. Miasto otoczone jest Wzgórzami Ostrzeszowskimi – są to najwyższe wzniesienia na terenie Wielkopolski. Okolica miasta oferuje urozmaicony krajobraz, zalesione wzgórza, malownicze uroczyska i łąki, liczne strumienie i rzeki, na czele z Baryczą i Prosną.


W centrum Ostrzeszowa ...

znajduje się mały ryneczek, z usytuowanym centralnie ratuszem z 1840 roku, w którym mieści się Muzeum Regionalne. Wokół można podziwiać malownicze kamienice. Tuż obok znajduje się Wieża Kazimierzowska, będąca symbolem miasta, pozostałość po zamku obronnym wybudowanym za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. W roku 1960 baszta zamkowa została odrestaurowana i stała się punktem widokowym, z którego podziwiać można panoramę miasta.

Kolejnym zabytkiem miasta, który warto zwiedzić, jest klasztor pobernardyński, zniesiony na wzgórzu już w XVII wieku. Założenie klasztoru z kościołem pw. św. Michała Archanioła dla zakonu bernardynów uchwalił zjazd szlachty wieluńskiej w 1629 roku. W czasie najazdu szwedzkiego kościół i klasztor zostały ograbione i spalone, jednak w latach 1680–1740 świątynię odbudowano. Wewnątrz budynku można podziwiać herby rodów, będących fundatorami klasztoru oraz kościoła: Psarskich, Leszczyńskich, Siewierskich, Krakowskich, Karśnickich i Wężyków, rzeźby upamiętniające Rafała i Jana Leszczyńskich, a także polichromię późnobarokową, wykonaną w 1740 przez Antoniego Ignacego Linkiego. Obecnie klasztor jest zajmowany przez siostry Nazaretanki.

Warte uwagi są również drewniany kościół pw. św. Mikołaja z 1758 roku, którego najważniejszymi elementami wystroju są umieszczone w barokowych ołtarzach rzeźby późnogotyckie, powstałe w początkach XVI wieku, a także ostrzeszowski kościół farny z XIV stulecia.

Wzgórza Ostrzeszowskie

Wzgórza Twardogórskie i Ostrzeszowskie stanowią przedłużenie Wzgórz Trzebnickich na wschód, oddzielone od niego Bramą Malerzowską. Najwyższymi wzniesieniami są tu Kobyla Góra (284 m n. p. m. Wzgórza Ostrzeszowskie) oraz Zbójnik (272 m n. p. m. Wzgórza Twardogórskie)

Wzgórza Ostrzeszowskie

Czytaj więcej

Klasztor pobernardyński,

Wzniesiony na wzgórzu już w XVII wieku. Założenie klasztoru z kościołem pw. św. Michała Archanioła dla zakonu bernardynów uchwalił zjazd szlachty wieluńskiej w 1629 roku. W czasie najazdu szwedzkiego kościół i klasztor zostały ograbione i spalone, jednak w latach 1680–1740 świątynię odbudowano. Wewnątrz budynku można podziwiać herby rodów, będących fundatorami klasztoru oraz kościoła: Psarskich, Leszczyńskich, Siewierskich, Krakowskich, Kraśnickich i Wężyków, rzeźby upamiętniające Rafała i Jana Leszczyńskich, a także polichromię późnobarokową, wykonaną w 1740 przez Antoniego Ignacego Linkego. Obecnie klasztor jest zajmowany przez siostry Nazaretanki.

Klasztor pobernardyński,

Czytaj więcej

Muzeum regionalne

Znajduję się w nim mnóstwo wystaw fotograficznych, galerii itp. Dzięki temu można poznać kulturę i historię Ostrzeszowa.

Muzeum regionalne

Czytaj więcej

Kościół pw. św. Mikołaja

Drewniany Kościół z 1758 roku, którego najważniejszymi elementami wystroju są umieszczone w barokowych ołtarzach rzeźby późnogotyckie, powstałe w początkach XVI wieku.

Kościół pw. św. Mikołaja

Czytaj więcej

Rynek

W centrum Ostrzeszowa znajduje się mały ryneczek, z usytuowanym centralnie ratuszem z 1840 roku, w którym mieści się Muzeum Regionalne. Wokół można podziwiać malownicze kamienice. 

Rynek

Czytaj więcej

Baszta Kazimierzowska

Spacer po mieście proponujemy rozpocząć od ruin zamku starościńskiego. Podobno dawno temu, w miejscu, gdzie dzisiaj stoi baszta zamku, znajdowała się karczma, do której zawitał podróżujący po Wielkopolsce książę. Właśnie tutaj ostrzeżono go przed grasującymi w okolicy rozbójnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia książę kazał pobudować zamek, kościół i gród, i nazwać go OSTRZEŻÓW (według źródeł historycznych nazwa miasta pochodzi od nazwiska Ostrzesz). Początek budowy zamku jako elementu fortyfikacyjnego przyjmuje się I połowę XIV wieku, kiedy to Kazimierz Wielki rozpoczął potężne przedsięwzięcie, aby wzmocnić ochronę granic Polski. Wybudowany na sztucznie usypanym wzniesieniu zamek obronny był siedzibą starosty ostrzeszowskiego. Zburzony został w czasie najazdu szwedzkiego, pomimo że częściowo go odbudowano i do końca XVIII wieku był siedzibą sądu, nigdy już nie wrócił do dawnej świetności.

Baszta Kazimierzowska

Czytaj więcej

Spływy kajakowe

A może czas na przygodę z kajakami? Nie ma to jak chwila wytchnienia, bliski kontakt z naturą, wyzwania oraz dobra zabawa. Taką zabawę możemy zaproponować w Grabowie nad Prosną. Atrakcja jest przeznaczona dla par, które mają ochotę na romantyczny wypad we dwoje, jak i dla grup zorganizowanych. 

Aby skorzystać z bogatej oferty ośrodka, należy wcześniej zarezerwować miejsca:

http://www.kajaki.osk-tarchalski.pl

Spływy kajakowe

Czytaj więcej

Jazda konna

Dla miłośników jazdy konnej i tych, którzy są ciekawi nowych wrażeń, możemy zaproponować wyjazd w malowniczy teren rekreacyjny do Ośrodka jeździeckiego Atena, który znajduje się na obrzeżach miasta.

Zapisu na kurs jazdy konnej może dokonać wchodząc w podany link:

http://jazdakonna-atena.pl

Jazda konna

Czytaj więcej

Romantycznie we dwoje

Pakiet z noclegiem w historycznym dworku
Sprawdź już teraz

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz najlepszą ofertę

rezerwacja, terminy, pytania

Dworek 1885

Hotel i Restauracja

ul. Kaliska 7/9
63-500 Ostrzeszów

recepcja@dworek1885.pl
+48 62 730 95 50

  Dworek 1885
 
  /